Josef HegglinP. Jozef Hegglin MSC
(♦1946 +2021)

 

Prednášky a materiály pátra Hegglina

Cesta k dôvere

Cesta k dôvere
Cesta k dôvere

Základná formácia laikov rodiny pátra Chevaliera

Otvoriť brožúrku vo formáte PDF

Ako Misionári Najsvätejšieho Srdca musíme byť presvedčení o potrebe hlbokého vnútorného života otvoreného Svätému Duchu, aby sme mohli rásť vo viere a poznaní tajomstva zjaveného v Kristovom Srdci.

To nám dodáva silu k tomu, aby sme dokázali zachovať vernosť poslaniu a duchu našej Spoločnosti.

Čítať viac

AMORIS LAETITIA : ZRADA ALEBO LOGIKA EVANJELIA?

Dokumenty Cirkvi často nepatria do najprístupnejšieho literárneho žánru. Tento text, ktorý napísal pápež, sa číta s ľahkosťou. A kto sa nenechá vystrašiť dĺžkou, nájde radosť v konkrétnosti a v realizme tohto textu.“ Takto sa vyjadril o apoštolskej exhortácii pápeža Františka „Amoris laetitia“ kardinál Christoph Schönborn OP 8. apríla 2016.

Čítať viac

O silách temna

O silách temna
O silách temna

kamera Prednáška P. Jozefa Hegglina MSC, ktorú mal pre účastníkov Festivalu Lumen v Trnave dňa 7. júna 2014. Život je boj. Kto nebojuje, ten už prehral. Jeden z našich protivníkov sa volá Satan. Aby sme víťazili, aby bol náš život vydarený, treba poznať svojho nepriateľa a vedieť ako sa chrániť pred silami temna.

Čítať viac

O sexuálnom zneužívaní

o sexuálnom zneužívaní
o sexuálnom zneužívaní
Katolícka Cirkev je „neslávna“ v hlavných titulkoch médií: Vynorilo sa viacero prípadov sexuálneho zneužívania detí kňazmi. Niektorí biskupi sú obvinení, že skryli páchateľov tým, že ich iba prekladali do iných farností, kde sa aj iné deti stali ich obeťami.
 
Čítať viac